Kwiecień 2017

Przyłącz się do obchodów Dnia Europy i zaprezentuj swoją organizację!
Dnia 13 maja 2017 w związku z obchodami urodzin Unii Europejskiej w godzinach 11.00 - 14.00 Leszczyński Rynek zamieni się w europejskie miasteczko obywatelskie. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się przyłączyć do organizacji tego wydarzenia.

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, Europe Direct Poznań, Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie oraz Urząd Miasta Leszna serdecznie zapraszają do współpracy przy organizacji wydarzenia pn. „Dzień Europy i leszczyńskie Targi Organizacji Pozarządowych”, które odbędzie się 13 maja br. w godzinach 11:00–14:00. Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie będzie miało miejsce na leszczyńskim Rynku, który tego dnia zamieni się w Europejskie Miasteczko Obywatelskie.

W programie na specjalnie przygotowanej scenie przewidziane są występy artystyczne, część merytoryczna, animacje dla dzieci i młodzieży oraz szereg atrakcji dla mieszkańców Leszna.

Udział w wydarzeniu jest ciekawą formą promocji Państwa działań. Dążymy do tego, aby nasze majowe spotkanie stanowiło płaszczyznę promocji nie tylko krajów europejskich oraz efektów pracy organizacji pozarządowych i społecznej aktywności. Udział w wydarzeniu to również możliwość wymiany informacji, dzielenia się doświadczeniami, inspiracji oraz integracji.

W związku z powyższym zapraszamy podmioty III sektora (fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, podmioty ekonomii społecznej) do uczestnictwa w Targach poprzez:

· zagospodarowanie stoiska, na którym prezentowana będzie Wasza organizacja,
· przygotowania animacji przy stoisku np. zajęć dla dzieci, punktu konsultacji ze specjalistą, warsztatów itp., które dodatkowo pozwolą zwiedzającym przybliżyć działalność Waszej organizacji,
· przygotowanie występów prezentowanych na scenie.
Istnieje możliwość zaprezentowania swojej organizacji w dowolnej formie, w tym celu należy wypełnić i przesłać na wskazane adresy formularze zgłoszeniowe:

1) dot. prezentacji na płycie Rynku:

- fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, placówki oświatowe, grupy nieformalne zainteresowane przygotowaniem prezentacji swojej działalności na płycie Rynku proszone są o wypełnienie formularza (do pobrania tutaj) i wysłanie do 31 marca br. na adres e-mail: ngo@leszno.pl/. Formularze można składać również osobiście w Biurze Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, przy Al. Jana Pawła II 21 a. Więcej informacji pod numerem telefonu: 65 529 54 03.

2) dot. prezentacji na scenie:

- fundacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, placówki oświatowe, grupy nieformalne zainteresowane wystąpieniem na scenie proszone są o wypełnienie formularza (do pobrania tutaj) i wysłanie do 15 kwietnia 2017 r. na adres e-mail: erasmus@fundacja-cat.pl.

Podkłady muzyczne należy przesłać na w/w maila lub dostarczyć na adres: Fundacja Centrum Aktywności Twórczej, Więzienna 3, 64-100 Leszno do 30 kwietnia 2017. Więcej informacji pod numerem telefonu: 665 480 656.

Można wypełnić dwa formularze.

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu - będzie to nie tylko okazja do wypromowania własnej organizacji, przedszkola, szkoły, ale także bliższego poznania aktualnej oferty pozostałych organizacji działających w Lesznie.