Eurocampy

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej z Leszna pragnie serdecznie zaprosić szkoły, młodzieżowe domy kultury i inne organizacje młodzieżowe do udziału w EUROCAMPACH! Zajęcia to świetna alternatywa dla typowych zajęć szkolnych. Na Eurocampach stosowane są techniki edukacji pozaformalnej. Ogólnymi celami Eurocampów jest zapoznanie młodzieży ze środowiskiem międzynarodowym i pokazanie możliwości jakie oferuje nam świat i wyzwań jakie nam stawia. Bez względu na temat Eurocampu, uczestnicy rozwiną umiejętności pracy w grupie i skutecznej komunikacji.

Do wyboru mamy 4 opcje Eurocampów:

Opcja 1: EduCAT Language Edition dla młodzieży od 12 do 16 lat

W ramach tego EUROCAMPU uczestnicy przekonają się o tym, że język angielski wcale nie jest taki zły i trudny. Zostaną przeprowadzone zajęcia integracyjno szkoleniowe, dwujęzyczne podczas których młodzież:

• Rozwinie kompetencje językowe - zajęcia będą współprowadzone przez wolontariuszy międzynarodowych w języku angielskim
  • Pozna inne kultury.
  • Zapozna się z możliwościami jakie daje jej Unia Europejska.
  • Dowie się czym jest wolontariat europejski i pozna zagranicznych wolontariuszy.
  • Pobudzi kreatywne myślenie.

Koszt: 35 zł za osobę - w tym ciepły posiłek i napoje oraz materiały zajęciowe.

Długość zajęć: 4 godziny z 30 minutową przerwą na lunch (posiłek zapewniony przez Fundację).
Uczestnicy: Warsztaty przewidziane są dla grupy maksymalnie 30 osób.

Opcja 2: EduCAT Human Rights dla młodzieży od 16 do 19 lat

Ten EUROCAMP prowadzony jest przez międzynarodowy zespół w języku angielskim (warsztat wymaga dyskusji, najlepszy dla uczestników na poziomie B2 lub wyższym)

3 tematy poruszane na warsztatach:
  1. Podstawowe potrzeby człowiek
  2. Poznaj swoje prawa
  3. Aktywna postawa obywatelska

Koszt: 35 zł za osobę - w tym ciepły posiłek i napoje oraz materiały zajęciowe.

Uczestnicy: Warsztaty przewidziane są dla grupy maksymalnie 30 osób.

Opcja 3: FunLabs - warsztaty tematyczne

Nasze laby to odpowiedź na Wasze prośby! Nasi wolonatriusze przygotują dla was warsztat tematyczny np. kulinarny, kulturowy, rękodzielniczy, ruchowy, artystyczny... Co miesiąc tematyka warsztatu będzie się zmieniać! W październiku 2023 są to warsztaty kulinarne - uczestnicy przygotują makaron od podstaw.

Koszt: 2o zł za osobę (przeznaczony na zakup materiałów).

Długość zajęć: 2 - 2,5 godziny.
Uczestnicy: Grupy zorganizowane max 30 osób

Opcja 4: CATventure - Eurocampy kilkudniowe z noclegiem

Tę opcję polecamy szczególnie jako alternatywę dla standardowej wycieczki szkolnej.

Długość zajęć: Dostosujemy się do Waszych potrzeb - nasi wolontariusze przygotują warsztaty na wybraną ilość dni. Cykl warsztatowy zaczynamy o godzinie 10:00 i kończymy o godzinie 11:00 ostatniego zaplanowanego dnia.

W programie warsztaty językowe, czas z wolontariuszami zagranicznymi i integracja grupy. CATventure to edukacyjne wycieczka, która zapewni uczestnikom wiele zabawy, aktywne spędzenie czasu i doskonalenie umiejętności.

Koszt: 120 zł za osobę - w tym nocleg, posiłki i napoje oraz materiały zajęciowe.
Uczestnicy: Grupy zorganizowane w wieku 12-20 lat.

Kontakt i zapisy

wika.fundacjacat@gmail.com