Spotkanie trwało 7 dni. W treningu udział wzięło 21 uczestników (po trzy osoby z danego kraju partnerskiego, tj. Cypr, Rumunia, Macedonia, Włochy, Hiszpania, Francja, Polska). Zajęcia prowadzili członkowie włoskiego Stowarzyszenia Bel Quel, którzy od paru lat realizują projekty z ramienia Erasmus+, dbając o każdy szczegół (techniczny, logistyczny,edukacyjny, integracyjny) i o wspólne wypracowanie narzędzi pomocnych w dalszej pracy.

Relacje jednej z uczestniczek: 

Chciałabym podkreślić zaangażowanie i profesjonalizm członków stowarzyszenia Bel Quel, którzy jako organizatorzy dbali o przestrzeganie przez nas punktualności i czasu na poszczególne zadania, przekazywali nam na bieżąco informacje zwrotne, przygotowali grę miejską, by poznać Bagnacavallo i jej mieszkańców, spędzali z nami czas podczas posiłków, rysowali piękne plakaty i za pomocą obrazów, również filmów wyświetlanych na projektorze, odnosili się zarówno do historii Unii Europejskiej, jak i bieżących wydarzeń polityczno-społecznych. Dzięki temu, że to był mój pierwszy taki trening, miałam dużą otwartość na to, co wydarzy się danego dnia. Nauczyłam się, jak wygląda właściwe budowanie komunikacji w grupie, poznałam historię Cypru (nie wiedziałam, że w latach 70 była tam wojna, a obecnie
kraj jest podzielony na część turecką oraz grecką), poznałam też sytuację polityczno-gospodarczą w Macedonii, Rumunii, Katalonii itd.Galeria zdjęć: