Uczestnicy mieli do wyboru jedną z trzech kategorii: bieg (5 km), nordic-walking (3 km) lub rower (6 km). W ramach współpracy ze Spółdzielnią Socjalną Tritime uczestnikom biegu mierzony był czas. Zwycięzcą został Filip Zdonek, na drugiej pozycji uplasował się Grzegorz Kierzek, zaś podium zamknął Jan Adamiak zajmując III miesce.
W kategorii nordic-walking oraz rower zwycięzcom był.. każdy!
 
Po biegu był czas by zregenerować siły i zjeść kiełbasę prosto z ogniska. Następnie do wspólnej zabawy i tanecznej zumby zachęcała wszystkich Martyna Gorwa. Kulminacyjnym puntem był Festiwal Kolorów – wyrzut w powietrze kolorowych proszków.. od których każdy był KOLOROWY! Ten moment przyciągnął zwłaszcza dzieci i młodzież.. choć nie zabrakło i dorosłych!
 
Na zakończenie dnia na boisku przy ul. Kolejowej miało miejsce kino plenerowe, które mieszkańcy spędzili w bardzo rodzinnej atmosferze.
Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu: „ORIENTUJ SIĘ 2018!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Zorganizowanie tak ogromnej imprezy nie obyło by się bez wielu osób i instytucji, które nas wsparły. Serdecznie dziękujemy:
- Samorządowemu Ośrodkowi Kultury w Święciechowie
- Urzędowi Gminy Święciechowa
- Marcinowi i Jakubowi za obsługę kina plenerowego
- Martynie Gorwa za poprowadzenie rozgrzewki oraz niesamowitej zumby
- Piotrowi Jackowskiemu za zabezpieczenie medyczne imprezy
- Radnemu Gminy Panu Piotrowi Samolakowi
- Mateuszowi Różańskiemu
- Maciejowi Nowaczykowi
- Panu Andrzejowi Adamskiemu z OSP Przybyszewo
- Zespołowi Dzielnicowych Policji ze Święciechowy
- Zespole Szkół w Lasocicach
- Spółdzielni Socjalnej Tritime
… a przede wszystkim młodzieży – wolontariuszom, którzy poświęcili mnóstwo swojego czasu i zaangażowania w przygotowanie tego wydarzenia.

Dziękujemy Państwu za udział i dobrą zabawę!
To jak, widzimy się ponownie za rok?
 
Macie ciekawe swoje zdjęcia z ORIENTUJ SIĘ 2018? Wyślij je nam na Facebooku lub na maila biuro.orientujsie@gmail.com . Chcemy w ten sposób stworzyć niesamowity kolaż zdjęć od uczestników!

 

Cała fotorelacja: >>>KLIK<<<