Stało się, EVS w francuskim Pau dobiegł końca!

Wolontariat odbywałam w Pau, średniej wielkości mieście na południu Francji. Do moich obowiązków należały animacje z nastolatkami, którzy uczestniczyli w wymianach z Unii Europejskiej. W związku z tym gotowaliśmy dla grupy francusko - włoskiej, młodzieżą francuską wyjeżdżająca do Portugalii wyobrażaliśmy sobie, że jestesmy podróżnikami i pisaliśmy wpisy z naszych podróży, a z grupą polsko-angielsko-włosko-francuską mieliśmy zawody dotyczące naszej wiedzy na temat UE.

Oprócz pracy z młodzieżą piekliśmy ciasto ze starszymi ludźmi z Domu Spokojnej starości i rozwiązywaliśmy z nimi quiz na temat Polski.

Poza animacjami, moim obowiązkiem było redagowanie ofert wolontariatów i zamieszczanie ich na stronie organizacji. Dzieki temu wiecej osób może wykorzystac swoja szanse i wyjechac do innego kraju! :)

Projekt umożliwił mi praktykowanie języka francuskiego jak i polepszenie znajomości języka angielskiego.

Oprócz pracy, miałam czas na podróżowanie i odkrywanie regionu Nowa Akwitania. Pau jest położone w dobrej lokalizacji, 100km od Oceanu Atlantyckiego oraz 50 km od Pirenejów. Podczas jednego weekendu mogliśmy najpierw chodzić cały dzień po górach, a następnego odpoczywać na plaży.

Ciężko jest w paru zdaniach opisać to,co przeżyłam podczas tych dwóch miesięcy. Jedno jest pewne, warto jest wykorzystać swoją szansę i wyjechać :) bo jak wiadomo, PODRÓŻĘ KSZTAŁCĄ! Galeria zdjęć: