Ogromnie cieszy nas fakt, że zaproszenie na spotkanie przyjęli: Pan Marcin Kochowicz - dyrektor Miejskiego Biura Wystaw Artystycznych w Lesznie, Pani Kamila Szymańska - dyrektorka Muzeum Okręgowego w Lesznie, Pani Zofia Skrzypczak-Czekajło - opiekunka Sekcji Leszczyńskich Plastyków, Pani Liliana Kowalczyk - przedstawicielka Cinema 3D w Lesznie, Pan Szymon Kowalczyk - aktywny mieszkaniec Leszna, Pan Filip Wybieralski - dziennikarz Radia Elka oraz przedstawiciele Młodzieżowej Telewizji Leszno.
Dzięki ich obecności mieliśmy szansę zweryfikować na ile nasze pomysły są realne do wdrożenia, a także dowiedzieć się jak funkcjonują instytucje kultury w naszym mieście.

Młodzież opowiedziała o zagadnieniach dotyczących kultury i obcowania z nią. Zostało poruszonych kilka wątków, m.in.:

  • promocja wydarzeń a także w dostęp do informacji o wydarzeniach;
  • wykorzystanie niedziel niehandlowych do zorganizowania czasu kulturalnego dla młodzieży;
  • współpraca między szkołami i instytucjami. 

Zaskoczeniem był fakt, iż instytucje czekają na wskazówki od młodzieży i są w stanie podjąć trud zaspokojenia ich potrzeb. Wszystkie postulaty, które zostały spisane na kartach, a także wypowiedziane zostaną przedstawione w publikacji, która jest jednym z rezultatów projektu.

Dziękujemy wszystkim za udział i przypominamy, że już 22 stycznia odbędą się kolejne leżaki obywatelskie, tym razem poświącone budżetowi dla młodzieży.
Galeria zdjęć: