Projekt zakładał przede wszystkim pracę artystyczną, która obejmowała zaprojektowanie i dekorowanie wnętrza nowego centrum młodzieżowego w Lorce, ale także wykonanie graffiti w różnych dzielnicach miasta. Praca wolontariacka sprawiała mi przyjemność, ponieważ od dawna interesowałam się sztuką i rysunkiem; i co najważniejsze nie było czasu na nudę! Codziennie oprócz rozwijania swoich umiejętności rysowania, uczyłam się nowych rzeczy - od malowania ścian oraz decoupage aż do wykorzystania karteczek POST-IT do dekoracji wnętrza jednego z pokojów.

Oprócz pracy, mieliśmy zawsze czas na odpoczynek podczas hiszpańskiej "siesty", zapoznanie się z kulturą hiszpańską i lokalną młodzieżą podczas licznych koncertów, wspólnej"fiesty" i licznych weekendowych podróży! Nawet nie jestem w stanie wybrać, który z aspektów mojego miesięcznego wyjazdu do Hiszpanii był najbardziej mi się podobał; ale wiem, że niedługo chciałabym tam wrócić - do wspaniałych i miłych ludzi z organizacji goszczącej "Cazalla Interkultural"; do bardzo gościnnych i życzliwych mieszkańców Lorki, do malowniczej okolicy i do kultury hiszpańskiej, w której się bez wątpienia zakochałam, i ku mojemu zaskoczeniu do ich stylu życia - "livin' la vida loca"!

Czy warto wybrać się na EVS? Odpowiedź jest jedna - oczywiście, że tak! Jeżeli chcecie przeżyć coś wyjątkowego, pomagać innym w przeróżny sposób i przy tym nauczyć się wiele nowego, poznać nowych przyjaciół, poznać "od podszewki" nowy kraj i jego kulturę - EVS jest idealnym rozwiązaniem!