Barbara Caban, Maciej Ziernik, Jarek Barton to bohaterowie, którzy przez pół roku realizowali swoje małe projkety edukacyjne na drugim krańcu świata.

Barbara edukowała dzieci i młodzież, jak dbać o higienę osobistą tak, aby zapobiegać chorobom zakaźnym, wspierała swoją hinduską opiekunkę podczas spotkań w grupach samopomocowych kobiet oraz organizowała zbiórkę podstawowych artykółów higienicznych dla dzieci i młodzieży mieszkających w slumsach.

Maciej i Jarek natomiast uczyli języka angielskiego w szkołach oraz podczas obowzów letnich dla dzieci, odmalowali jedną z placówek oraz odnowili ogród, tak aby dzieci uczyły się w przyjaznych warunkach.

Tym wszystkim czynnością towarzyszyła im oczywiście możliwość poznania m.in. kultury, ludzi, jedzenia, ale także jak sami podkreślali w swoich wypowiedziach była to możliwość przeżycia przygody ich życia. 

Swoje prezentacje przeprowadzili również w Galerii Lochy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie dla chętnych osób. Prezentacji towarzyszył drobny poczęstunek w postaci prażonych tajskich robaków oraz indyjska herbata z przyprawami.