Wolontariusz w Twojej instytucji!

Chcesz uatrakcyjnić zajęcia swoim uczniom i studentom?
Chcesz w ciekawy sposób zapełnić wolny czas podopiecznym?
Chcesz aby Twoi podopieczni dowiedzieli się więcej o tym jak za darmo wyjechać za granicę w ramach wolontariatu europejskiego?

Zaproś wolontariusza do swojej placówki!

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej gości wolontariuszy zagranicznych z wielu zakątków świata od 2010 roku. W ramach swojej pracy w Fundacji wolontariusze odwiedzają przedszkola, szkoły, stowarzyszenia, domy kultury, ośrodki opiekuńczo-rehabilitacyjne, zakłady karne.

W ramach wizyty w Twojej placówce wolontariusze mogą poprowadzić warsztaty:

• kulturowe - interaktywna prezentacja o wybranym kraju
  • językowe - warsztat nauki języka wykorzystując edukację pozaformalną
  • tematyczne np. kulinarne czy rękodzielnicze
  • o możliwościach programów Unii Europejskiej.
Jeżeli prezentacja ma odbyć się poza Lesznem, zapraszający pokrywa tylko koszty dojazdu wolontariusza do placówki, a w przypadku kilku prezentacji  jednego dnia zapraszający powinien również zapewnić wolontariuszowi posiłek.

Wizyty naszych wolontariuszy są bezpłatne.

Zapisy prowadzimy poprzez formularz online.

Uwaga! Do wolontariuszy długoterminowych i krótkoterminowych obowiązuje inny sposób zgłoszenia placówki. Znajdziecie go poniżej.

Zapoznaj się z naszymi wolontariuszami poniżej i zaproś ich do siebie!

Wolontariusze krótkoterminowi

Można ich zapraszać we wtorki, środy i czwartki w okresie obecności grup w Polsce, czyli:

grupa A2 - 21 sierpnia 2023 do 17 października 2023
grupa A3 - od 30 października 2023 do 19 grudnia 2023,
grupa A4 - 18 stycznia 2024 - 05 marca 2024
grupa A5 - 18 marca 2024 - 09 kwietnia 2024

Prosimy nauczycieli o obecność podczas prezentacji i ewentualnego przetłumaczenia na język polski treści niezrozumiałych dla uczniów oraz o ewentualne wsparcie techniczne w sali.

Aby zaprosić wolontariuszy należy wypełnić formularz z dwu tygodniowym wyprzedzeniem.

Skontaktujemy się z Państwem mailowo w ciągu 5 dni roboczych od przesłania zgłoszenia.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: amelia.fundacjacat@gmail.com

Wolontariusze długoterminowi

Logi poprowadzą dla Was interaktywny warsztat w języku angielskim na temat wolontariatu międzynarodowego, możliwości wolontariatu międzynarodowego, pracy za granicą, programów EKS i Erasmus+.
Długość zajęć: 45 minut lub 90 minut

Zajęcia odbywają się w szkole lub innej placówce osoby zgłaszającej, w naszej siedzibie (max 20 osób w zależności od rodzaju warsztatu i wieku uczestników) lub online na platformie ZOOM, .

Aby zaprosić wolontariuszy należy skontaktować się z koordynatorką Wiktorią Walenciak wiktoriafundacjacat@gmail.com. Koordynatorka odpowie na Państwa maila w ciągu pięciu dni roboczych od przesłania.

17. Odstęp