Wolontariusz w Twojej instytucji

 

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej gości wolontariuszy EVS od 2010 roku. Mieliśmy już wolontariuszy m. in z Serbii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Macedonii, Ghany, Armenii, Gruzji, Tunezji, Egiptu, Ukrainy. W ramach swojej pracy w Fundacji wolontariusze odwiedzają różnorakie placówki m. in przedszkola, szkoły, stowarzyszenia, domy kultury, ośrodki opiekuńczo-rehabilitacyjne, zakłady karne. Pobyt wolontariuszy w Polsce pokryty jest z środków Komisji Europejskiej pt. "Erasmus+", wcześniej znanych jako 'Młodzież" i 'Młodzież w Działaniu". Ty również możesz zaprosić wolontariusza do swojej placówki!


 Gorąco zachęcamy do korzystania z możliwość spotkania z naszymi zagranicznymi wolontariuszami, zapraszając ich do swojej placówki, miejscowości itp. 

Aktualnie do Państwa dyspozycji są: 

Wolontariusze 
  • - Rodolfo z Portugalii
  • - Tatyana z Ukrainy
  • - Yulia z Rosji 
  • - Ramazan z Turcji
  • - Davit z Gruzji

Od 13.10 do 10.12.2017 przyjeżdża nowa ekipa 6 wolontariuszy z Włoch, Grecji, Francji i Rumunii oraz na 10 miesięcy wolontariusz z Hiszpanii. 

 Wolontariusze oprócz prowadzenia spotkań dot. ich zainteresowań, mogą przedstawić swój kraj, tradycje, a także możliwości programu Erasmus+. 

Dodatkowo wolontariusze mogą opowiadać o profilaktyce uzależnień w ich krajach. 


Do swojej instytucji można zaprosić jednego lub więcej wolontariuszy. 


WARUNKI 

Aby zaprosić wolontariuszy należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i odesłać go do Fundacji faksem pod numer: +48 656194442 lub emailem:

 m.domagala@fundacja-cat.pl w tytule prosmimy wpisać "Zaproś wolontariusza"


Wszystkie zaproszenia należy wysłać z przynajmniej 3 tygodniowym wyprzedzeniem. 


Uprzejmie prosimy o dokładne zaplanowanie programu pobytu wolontariusza/y i przesłanie go do Fundacji (szczególnie w sytuacji kiedy wolontariusz ma zaplanowane więcej niż trzy spotkania w jednym dniu), odebranie go/ich z dworca, a w przypadku gdy cała podróż trwa dłużej niż 6 godzin, prosimy o zapewnienie wolontariuszowi/om noclegu. 

Fundacja prosi również o pokrycie kosztów związanych z przejazdem wolontariusza/y z Leszna do miejsca odbywania się prezentacji. Należność za bilety prosimy przekazać wolontariuszowi/om po spotkaniu. Jednocześnie informujemy, że jako organizacja non-profit nie możemy wystawiać rachunków, jedynie pokwitowanie odbioru pieniędzy przez wolontariuszki. Na Państwa prośbę bilety zostaną odesłane pocztą. 

Przypominamy, że decyzja o przyjęciu zaproszenia dla zagranicznego wolontariusza/y zapada jedynie w oparciu o przesłany faksem, scanem formularz.

 Po wysłaniu formularza prosimy upewnić się czy zgłoszenie zostało przyjęte i czy wolontariusz/e będą mogli przyjechać do Państwa w proponowanym terminie. Projekty, w ramach których gościmy wolontariuszy w Polsce jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.

 Przykładowe tematy

 Przedstawiamy Państwu kilka propozycji tematów na zajęcia/wykłady/warsztaty z naszymi wolontariuszami. Oprócz typowych prezentacji swoich krajów wolontariusze mają szereg zainteresowań, o których chętnie opowiedzą.
Są to tylko przykłady tematów, jeśli mają Państwo jakieś szczególne preferencje tematyczne zapraszamy do kontaktu z naszą fundacją!

 

 Tetyana Didur, Ukraine/UK/Argentina, 28I love travelling. I can share my culture, speak about my experience abroad. I speak Spanish, Russian and English.

Obrazek

Obrazek

  

Yulia, Rosja


Of course I could share the Russian Culture, tell about the history and some interesting facts. I travelled a lot over the Russia, so I can also tell about each cities, all has their own attractions. I was a volunteer at different kinds of sport – from winter to sun, from skiing to skate, worked from simple positions to team-leading, worked with the famous athletes as well with a Polish. If someone is interested in sport sphere I could also submerge them to that atmosphere. As a Public Relations Specialist I have some managing skills, have experience in organizing of events, so it also won’t be a problem for me ;) I’ll do my best!

 
Ramazan , Turcja


 I can share wıth people my culture and I can teach them how to cook- cooking workshops.

ı can try to teach them languge ı can dance wıth kıds. I play the instrument from Turkey - baglama.

Obrazek


Rodolfo, Portugal, 26
 
What can you share with other people, what can you speak about at schools?

On a personal level, I can talk about political, cultural and civic issues.

At the school level, I can approach students in a variety of situations, that is, take a brief approach to how important it is to learn to be a better people, because with school we make our future.

Obrazek


DAvit, Gruzja,23

What can you share with other people, what can you speak about at schools?
About my country, History, culture, traditions, mentality. Can talk about healthy lifestyle, every kind of experience what I have.

Obrazek

Zaproś wolontariusza formularz

Obraz

W razie pytań i watpliwości proszę o kontakt:

Magdalena Domagała

@ m.domagala@fundacja-cat.pl

tel. 888 496 548