Tematem konferencji jest przybliżenie uczestnikom praw i możliwości wynikających z faktu posiadania obywatelstwa UE i zachęcenie do korzystania z nich w pełni.

Konferencja odbędzie się 25 stycznia 2019 w Bielsku-Białej. Współorganizatorami wydarzenia są COOSS MARCHE Onlus scpa z Włoch oraz Hungarian Folk High School Society z Węgier. Spotkanie przeznaczone jest dla młodzieży (18-35 lat) oraz osób pracujących z młodzieżą rozważającą studiowanie, realizowanie praktyk zawodowych, wolontariat czy pracę w innym kraju Unii Europejskiej.

Podczas konferencji zaprezentowana zostanie oferta MyEUPortal. Portal porządkuje i zbiera w jednym miejscu informacje dotyczące praw obywateli i obywatelek UE zamieszkujących w kraju innym niż kraj pochodzenia.

W trakcie wydarzenia będzie można spotkać się z osobami, które wzięły udział w wymianach czy wolontariatach w innych krajach europejskich, jak również z realizatorami wymian młodzieży.

Program konferencji i rejestracja na konferencję są dostępne TUTAJ.

Konferencja „Kreatywnie w Europie…” jest organizowana w ramach projektu MyEU. Portal młodych mobilnych do aktywnego obywatelstwa Unii Europejskiej, realizowanego przez organizacje pozarządowe z Polski, Włoch i Węgier w okresie styczeń 2018 - czerwiec 2019. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Unii Europejskiej „Prawa, równość i obywatelstwo” (2014 – 2020).

Patronat honorowy:
Przedstawicielstwo KE w Polsce

Patronaty medialne:
Portal ngo.pl
Europejski Portal Młodzieżowy