To już XVII Międzynarodowe Warsztaty w Lasocicach!!!!
Dzięki dofinansowaniu z Gminy Święciechowa oraz Europejskiego Korpusu Solidarności  w tym roku również zapraszamy dzieci z gminy w wieku 5-12 lat do udziału w bezpłatnych warsztatach. Zajęcia odbywać się będą w godzinach: 09:30- 14:30 na placu za stołówką szkolną w Lasocicach.

Zajęcia odbywają się w dwóch podgrupach: 

1) I grupa dzieci młodsze 5-8 lat

2) II grupa dzieci 9-12 lat

Zajęcia w obu przypadkach będą odbywać się w tym samym czasie i miejscu.

W tym roku z uwagi na trwającą pandemię, zapisy odbywają się na każdy dzień, można zapisać się na 1 dzień, można na 2,3,4,5 dni. Aby zapisać się należy wysłać SMS pod nr tel.609271729  (Adam Kunikowski) podając: IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA, datę i miejsce urodzenia oraz dzień (dni) na które dziecko będzie uczęszczało na warsztaty.  Organizator potwierdzi SMS zakwalifikowanie się do udziału.

Rodziców dzieci chcących wziąć udział w warsztatach prosimy o:

1) Zapoznanie się z procedurą bezpieczeństwa podczas wydarzeń organizowanych przez Fundację Centrum Aktywności Twórczej.(Załącznik nr 1)
2) Wypełnienie i podpisanie oświadczenia dostępnego w załączniku do niniejszego ogłoszenia.  (Załącznik nr 2 )
3) Dodatkowo o dostarczenie Klauzuli Informacyjnej i Zgody na przetwarzanie wizerunku. ( Załącznik nr 3, Załącznik nr 4)

Informacja o warsztatach:
Głównym celem projektu jest przedstawienie dzieciom i młodzieży różnorodnych form spędzania czasu wolnego, edukacja kulturalna oraz rozwój zainteresowań.
W ramach projektu dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Święciechowa przeprowadzone zostaną działania o charakterze edukacyjnym i poznawczym przy użyciu nowatorskich metod spędzania wolnego czasu. W czasie warsztatów dzieci i młodzież będą miały okazje poznać rówieśników, porozmawiać z specjalistami z różnych dziedzin wiedzy, pasjonatami – hobbistami, jak również „zarazić się” pasją prowadzących zajęcia.

Ale przede wszystkim uczestnicy poznają wolontariuszy z różnych krajów, różnych kultur, mówiących różnymi językami. Będzie to okazja do łamania stereotypów, poszerzania horyzontów, nauki tolerancji i być może odnalezienia pasji… Zajęcia poprowadzą m.in wolontariusze z : Hiszpanii, Francji, Włoch, Polski, Grecji. Wolontariusze mieli wykonany test wymazowy na COVID19, który miał wynik negatywny.
 

Podczas Międzynarodowych Warsztatów Półkolonijnych „Pociąg do Cooltury  Leszno -Lato 2020 ”przewidujemy następujące zajęcia:

- PONIEDZIAŁEK 03 sierpnia 2020
temat przewodni to ŻYCIE I NATURA - Wspólnie będziemy tworzyć rosnące istoty,poznamy różne gry i zabawy ze zwierzętami.
- WTOREK 04 sierpnia 2020:
temat przewodni to 5 zmysłów jakimi posługuje się człowiek.Gry i zabawy z pozbawieniem jednego ze zmysłów, a wyostrzeniem innych; 
- ŚRODA  05 sierpnia 2020
temat przewodni to podróż do przeszłości - zapoznamy was m.in w co się bawiono kiedyś!Pobawimy się trochę w odkrywanie przeszłości.
-CZWARTEK 06 sierpnia 2020
temat przewodni to ekologia. Popracujemy na surowcach odpadowych tworząc niesamowite rzeczy jak skarbonki, czy portfele!:)
-PIĄTEK 07 sierpnia 2020
temat przewodni to SURVIVAL. Podchody i gry z serią zadań na przetrwanie!INFORMACJI DODATKOWYCH UDZIELA:

Adam Kunikowski TEL. 609 271 729  e-mail: adam@fundacja-cat.pl
Zapraszamy do obejrzenia filmów i zdjęć z warsztatów w ubiegłych latach na naszym facebookuwww.facebook.com/PociagdocoolturyZałączniki: