Jeśli chciałbyś działać lokalnie, zostać wolontariuszem międzynarodowym lub po prostu miło i aktywnie spędzać popołudnia, czekamy na Ciebie w Fundacji CAT!

Poniżej dowiesz się w skrócie co robi Fundacja, jakie możliwości oferuje, jak możesz zostać wolontariuszem, gdzie szukać informacji na interesujące cię tematy i jak zacząć korzystać z naszej działalności.

Poznajmy się!

Aby korzystać z fundacyjnych zajęć i możliwości nie musisz być żadnym "członkiem". Najprostszym sposobem abyśmy mogli się poznać jest Twoje uczestnictwo w naszych warsztatach. Jeśli masz ochotę, wybierz wydarzenie, które Cię interesuje, przyjdź i baw się dobrze! Nasze wydarzenia są otwarte i bezpłatne. Uwaga na niektóre warsztaty obowiązują zapisy. Link do formularza znajdziesz zawsze w opisie wydarzenia.

Jak dowiedzieć się o naszych warsztatach?

Odwiedź nas na naszym Facebooku. W zakładce „Wydarzenia” na bieżąco dodajemy wszystkie zaplanowane aktywności.
Informacje o organizowanych przez nas wydarzeniach najdziesz również w kalendarzu na stronie głównej i w zakładce „Aktualności".

Kto prowadzi warsztaty?

Najczęściej nasze warsztaty prowadzą wolontariusze międzynarodowi i odbywają się one w języku angielskim. To super okazja do ćwiczenia swoich umiejętności językowych i osłuchania się. Nawet jeśli nie będziesz czegoś rozumiał, pozostali uczestnicy chętnie Ci pomogą.

Staramy się aby na każdym warsztatcie obecny był polski wolontariusz, który tłumaczy są z języka angielskiego to co mówi wolontariusz na polski.

Chcesz zostać wolontariuszem w Lesznie?

Jeśli najbardziej interesuje cię wolontariat lokalny, zapraszamy do dołączenia do naszej grupy wolontariuszy!

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Chcesz zostać wolontariuszem
międzynarodowym

Zajrzyj do zakładki „Wyjedź z CAT” , tutaj pojawiają się wszystkie informacje o możliwościach wyjazdów zagranicznych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności, Erasmus + i innych projektów.

Aby uzyskać więcej informacji i rozwiać Twoje wątpliwości dotyczące wyjazdów zagranicznych, skontaktuj się bezpośrednio z naszą koordynatorką wolontariatu międzynarodowego: Wiktoria Walenciak, tel. +48 783 889 484, mail: wiktoria.fundacja-cat@gmail.com

Chcesz stworzyć międzynarodową przyjaźń?

Średnio co 2 miesiące prowadzimy nabór na metorów, czyli osoby, które zapewniają wsparcie wolontariuszowi zagranicznemu podczas jego pobytu w Lesznie.
Zajrzyj do zakładki "Zostań mentorem" , tam znajdziesz odpowiedzi na pytania: Kim jest mentor? Kto może zostać mentorem? Jakie są zadania mentora? Co daje mentoring?

Chcesz uczyć się języka z native speakerem?

Dołącz do Kafejki Językowej, na zajęcia prowadzone przez wolontariuszy zagranicznych. Jeśli chcesz pozbyć się bariery językowej i poznać kulturę języka, którego się uczysz, zapraszamy!

Zajrzyj do zakładki "Kafejka Językowa", tam znajdziesz wszystkie informacje na temat kafejkowych zajęć.
Zerknij na kafejkowego Facebooka!

Chcesz zaprosić wolonatriusza do swojej placówki?

W ramach wolontariatu nasi wolonatriusze międzynarodowi odwiedzają uczniów szkół, studentów i podopiecznych różnych placówek. Prowadzą tam darmowe warsztaty i prezentacje.

Aby zapoznać się z dokładnymi informacjami i zaprosić wolonatriusza kliknij tutaj

Chcesz aby twoi uczniowie wzięli udział w Eurocampie?

Eurocampy to alternatywa dla typowych zajęć szkolnych. Prowadzą je wolontariusze międzynarodowi i nasi koordynatorzy. Celem Eurocampów jest zapoznanie młodzieży ze środowiskiem międzynarodowym i pokazanie możliwości jakie oferuje nam świat i wyzwań jakie nam stawia. Bez względu na temat Eurocampu, uczestnicy rozwiną umiejętności pracy w grupie i skutecznej komunikacji

Do wyboru mamy aż 4 rodzaje eurocampów. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Obserwuj nasze media społecznościowe!

Instagram - nasz instagram prowadzony jest przez wolontariuszy międzynarodowych. Możesz zobaczyć tam: jak działamy i co robimy na co dzień, a także dowiedzieć się o nadchodzących warsztatach. Jeśli chcesz być ze wszystkim na bieżąco, koniecznie nas zaobserwuj!

Spotify - tutaj znajdziesz nasz PodCAT oraz tworzone przez nas playlisty.

TikTok - prowadzą go nasi wolontariusze zagraniczni. Koniecznie nas zaobserwuj!

Odwiedź nas!

Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, pamiętaj, że możesz zajrzeć do naszego biura przy ul. Dąbrowskiego 3B w Lesznie!

Czekamy na Ciebie
od poniedziałku do piątku od 9:00 nawet do godzin popołudniowych. Jeśli interesuje Cię spotkanie z konkretnym koordynatorem napisz do niego!
Tutaj znajdziesz wszystkie osoby z naszego zespołu.

Mamy nadzieję, że spotkamy się z Tobą na którymś z naszych warsztatów!