Obraz

Pociąg do Cooltury - międzynarodowe półkolonie dla dzieci

Projekt realizowany przez Fundację od 2010 roku. W ramach projektu dla dzieci i młodzieży w Lesznie oraz w Lasocicach przeprowadzamy działania o charakterze edukacyjnym i poznawczym przy użyciu nowatorskich metod spędzania wolnego czasu. W czasie warsztatów w formie półkolonii dzieci i młodzież poznają wolontariuszy z różnych krajów, różnych kultur, mówiących różnymi językami. Jest to okazja do łamania stereotypów, poszerzania horyzontów, nauki tolerancji i być może odnalezienia pasji.

Obraz

Półkolonie letnie 2024

TO JUŻ 25 EDYCJA MIĘDZYNARODOWYCH PÓŁKOLONII DLA DZIECI!

Podczas Międzynarodowych Warsztatów Półkolonijnych „Pociąg do Cooltury Leszno - Zima 2024” przewidujemy:

różnorodne zajęcia: językowe, artystyczne,
poznawanie innych kultur
aktywności sportowe, taneczne,

gry i zabawy oraz wiele innych.

Zajęcia prowadzone są przez wolontariuszy międzynarodowych, a dzieci będą pod opieką polskiego opiekuna oraz wspierane językowo przez wolontariusza lokalnego.

Zapisy zostaną otwarte 22 kwietnia 2024! Link do formularza zgłoszeniowego: pojawi się tutaj.

REKRUTACJA TRWA DO MOMENTU GDY ZOSTANIE OSIĄGNIĘTY LIMIT UCZESTNIKÓW.
O ZAKFALIFIKOWANIU DZIECKA POINFORMUJE KOORDYNATORKA.

W przeciągu paru dni od zakończenia naboru otrzymają Państwo informację zwrotną. Prosimy o cierpliwość.

Godziny trwania: 7:30 - 16:30 (warsztaty z wolontariuszami 9:00-15:00)

Dzieci dzielone są na grupy według wieku: Grupa młodsza 6-9 lat i Grupa starsza 10- 12 lat.
Młodsze grupy liczą do 15 dzieci, starsze mogą być maksymalnie do 20 dzieci.

KOSZT: podany wkrótce zł, a w ramach tego zapewniamy:

• obiady,
  • słodkie przekąski (śniadanie nie jest zapewnione)
  • napoje,
  • materiały na warsztaty,
  • ubezpiecznie NNW,
  • opiekę opiekuna i kierownika,
  • zajęcia w międzynarodowym gronie,
  • zajęcia w języku polsko-angielskim.

TURNUSY:

1. 1 - 5 lipca
  2. 8 - 12 lipca
  3. 15 - 19 lipca
  4. 29 lipca - 2 sierpnia
  5. 5 - 9 sierpnia

W razie pytań, prosimy o kontakt z koordynatorem półkolonii:

+48 783-889-484 lub +48 517 333 416
lub  wiktoriafundacjacat@gmail.com

Zaobserwujcie profil Pociąg do Cooltury i Fundacji Centrum Aktywności Twórczej by pozostać na bieżąco.

Pociąg do Cooltury - Aktualności

Półkolonie zimowe 2021

Dwa miesiące temu odbyła się kolejna edycja półkolonii zimowych, na których tak świetnie się bawiły Państwa pociechy! Załączamy kilka(naście) dodatkowych zdjęć, aby obudzić te piękne wspomnienia!