Pociąg do Cooltury - międzynarodowe półkolonie dla dzieci

Projekt realizowany przez Fundację od 2010 roku. W ramach projektu dla dzieci i młodzieży w Lesznie oraz w Lasocicach przeprowadzamy działania o charakterze edukacyjnym i poznawczym przy użyciu nowatorskich metod spędzania wolnego czasu. W czasie warsztatów w formie półkolonii dzieci i młodzież poznają wolontariuszy z różnych krajów, różnych kultur, mówiących różnymi językami. Jest to okazja do łamania stereotypów, poszerzania horyzontów, nauki tolerancji i być może odnalezienia pasji.

Półkolonie letnie 2024

TO JUŻ 25 EDYCJA MIĘDZYNARODOWYCH PÓŁKOLONII DLA DZIECI!

Nasze zajęcia:

Prowadzą międzynarodowi wolonatriusze!
Dzieci poznają młode osoby z najróżniejszych zakątków świata! Każdego dnia wolontariusze poprzez gry przedstawią swoją kulturę! W zrozumieniu wolontariuszy pomaga polski opiekun grupy oraz przeszkoleni polscy wolontariusze

Opierają się na edukacji pozaformalnej!
czyli... nauce przez ZABAWĘ! Dzieci codziennie będą osłuchiwały się z angielskim. Dzięki grom językowym poszerzą swoje słownictwo i przekonają się, że angielski wcale nie jest taki zły!

Zawierają gry sportowe i artystyczne!
Wszyscy znajdą coś dla siebie! Każdy dzień wypełniony jest aktywnościami dla ciała i umysłu!

Zapisy otwarte!

W tym roku przygotowaliśmy dwie opcje:

OPCJA 1: standardowa, jak co roku - PÓŁKOLONIE 5 DNI W TYGODNIU

Miejsce: SP13 w Lesznie
Promo cena 500 zł za 5 dni (turnus).
Link do zapisów: https://forms.gle/uXHH4uYwsviWUBxo9

OPCJA 2: Warsztaty, opierające się na tej samej ide co pólkolonie ale dziecko można zapisać na wybrane dni lub na cały tydzień
 Miejsce: Siedziba Fundacji CAT ul. Dąbrowskiego 3B, Leszno

Promo cena: 100 zł za jeden dzień lub 500 zł za 5 dni.
Link do zapisów: https://forms.gle/gta4zBde1MHVyvUK9

W OBU OPCJACH:

Godziny trwania: 7:30 - 16:30 (warsztaty z wolontariuszami 9:00-15:00). Dzieci przyprowadzać można od 7:30, a odbierać do 16:30 - przed i po półkoloniach dla dzieci prowadzone będą zajęcia świetlicowe.

Dzieci dzielone są na grupy według wieku: Grupa młodsza 6-9 lat i Grupa starsza 10- 12 lat.
Młodsze grupy liczą do 15 dzieci, starsze mogą być maksymalnie do 20 dzieci.

Zapewniamy:

• obiady,
  • słodkie przekąski (śniadanie nie jest zapewnione)
  • napoje,
  • materiały na warsztaty,
  • ubezpiecznie NNW,
  • opiekę opiekuna i kierownika,
  • zajęcia w międzynarodowym gronie,
  • zajęcia w języku polsko-angielskim.

TURNUSY:

1. 1 - 5 lipca
  2. 8 - 12 lipca
  3. 15 - 19 lipca
  4. 29 lipca - 2 sierpnia
  5. 5 - 9 sierpnia

W razie pytań, prosimy o kontakt z koordynatorem półkolonii:

+48 783-889-484 lub +48 517 333 416
lub  wiktoriafundacjacat@gmail.com

Zaobserwujcie profil Pociąg do Cooltury i Fundacji Centrum Aktywności Twórczej by pozostać na bieżąco.

REKRUTACJA TRWA DO MOMENTU GDY ZOSTANIE OSIĄGNIĘTY LIMIT UCZESTNIKÓW.
O ZAKFALIFIKOWANIU DZIECKA POINFORMUJE KOORDYNATORKA.

W przeciągu paru dni od zakończenia naboru otrzymają Państwo informację zwrotną. Prosimy o cierpliwość.

Pociąg do Cooltury - Aktualności

Półkolonie zimowe 2021

Dwa miesiące temu odbyła się kolejna edycja półkolonii zimowych, na których tak świetnie się bawiły Państwa pociechy! Załączamy kilka(naście) dodatkowych zdjęć, aby obudzić te piękne wspomnienia!