Cykl szkoleń dla nauczycieli i koordynatorów wolontariatu prowadzących szkolne koła wolontariackie, współpracujących z wolontariuszami i koordynatorów wolontariatu, działającymi na terenie Miasta Leszna. Warsztaty mają na celu stworzenie długofalowego programu szkoleniowego dla osób promujących ideę wolontariatu na terenie miasta, podniesienie kompetencji koordynatorów i opiekunów wolontariatu oraz podniesienie ich poczucia bezpieczeństwa. Każde spotkanie potrwa 2 godziny dydaktyczne.

Fundacja Centrum Aktywności Twórczej w ramach realizacji projektu Leszczyńskie Centrum Wolontariatu, współfinansowanego przez Miasto Leszno, zaprasza dla nauczycieli i koordynatorów wolontariatu mieszkających i/lub pracujących na terenie Leszna na szkolenie pt. "Jak zorganizować wolontariat w szkole? - czyli o czym powinien myśleć szkolny koordynator.". 

Szkolenie odbędzie się dnia 31/03/2021r. w godz. 10:00-12:00, w biurze Fundacja CAT, ul. Więzienna 3, Leszno.

Podczas szkolenia uczestnicy: - zdobędą podstawową wiedzę o organizacji wolontariatu z perspektywy prawa oświatowego,
- zbudują sieć wsparcia dla opiekunów szkolnych kół wolontariackich,
- wymienią się dobrymi praktyki w organizacji szkolnego wolontariatu,
- zapoznają się ze wzorami dokumentów, które mogą być pomocne przy organizacji wolontariatu w szkole (umowy wolontariackie, karty czasu pracy, zaświadczenia),
- zapoznają się z przykładami działań szkolnych kół wolontariackich w czasie pandemii wirusa COVID-19.

Szkolenie przeprowadzi mgr Kamila Grzywaczyk - magister pedagogiki: opieka i profilaktyka niedostosowania społecznego, terapeuta pedagogiczny, pedagog szkolny, edukator projektu "Prawa człowieka", posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy w placówkach oświatowych, jak i organizacjach pozarządowych.

Zapisy online: TUTAJ

W razie pytań prosimy o kontakt z Karoliną Kosowską: karolina@fundacja-cat.pl

Ze względu na pandemię wirusa COVID-19 na szkoleniu obowiązuje ograniczona ilość miejsc (max. 10 osób). 

Projekt współfinansowany przez Miasto Leszno. 

W przypadku zaostrzenia stanu epidemiologicznego i konieczności pracy zdalnej wnioskodawca zakłada możliwość przeprowadzenia szkolenia w formie online, za pośrednictwem komunikatorów ZOOM/SKYPE/TEAMS oraz zmniejszenie ilości godzin.Załączniki: