Daty aktywności: 1-28 czerwca 2022, 1 - 28 lipca 2022 &  2- 29 sierpnia 2022 (łącznie 28 dni + 2 dni podróży)
Wolontariusze: osoby w wieku 18-30 lat


Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie w języku angielskim: 
CV (
może być Europass CV)

Listu motywacyjnego w kreatywnej formie (filmik, artykuł do gazety itd.)
na adres: 
wiktoria@fundacja-cat.pl

Do dnia 30 sierpnia 2022r., w tytule: Bank Młodych Talentów + kraj

 

Akdeniz Ucuncu Goz Egitim ve Genclik Dernegi, TURCJA [2 wolontariuszy w czerwcu, 2 wolontariuszy w lipcu, 2 wolontariuszy sierpniu]

Cały projekt dotyczy zajmowaniem się żółwiami. W czasie Sezonu Żółwi, czyli od maja do października wolontariusze sprzątają plażę późnym popołudniem i spacerują po niej nocami, aby monitorować i chronić mamę żółwia i dziecko żółwika przed drapieżnikami, takimi jak psy, kraby itp. Oprócz tego wolontariusze będą pogłębiać świadomość w zakresie ochrony środowiska, recyklingu czy ekologii, poprzez organizację gier, zabaw, warsztatów, a także przedstawień teatralnych dla dzieci i młodzieży. 

Jeśli kochasz zwierzęta, jesteś nocnym markiem, a Turcja zachwyca Cię swoją kulturą, wyślij nam swoje CV!

 

PlanBe, CYPR [2 wolontariuszy w czerwcu, 2 wolontariuszy w lipcu i 2 wolontariuszy w sierpniu - ewentualnie dopuszcza się 2 wolontariuszy we wrześniu]  

Wszyscy wolontariusze będą zobligowani do realizacji innowacyjnego i kreatywnego projektu, w którym zastosowana zostanie nowo zdobyta wiedza i umiejętności. Ten indywidualny projekt może dotyczyć dziedzictwa kulturowego, środowiska, edukacji czy sztuki i może mieć dowolną formę. Może to być aktywność począwszy od warsztatów, wydarzenia lokalnego, działanie na rzecz środowiska, twórczości artystycznej, aż po wynalazek! Uczestnicy mogą liczyć na wsparcie koordynatora podczas realizacji projektu.

Jeśli jesteś kreatywny, masz masę pomysłów, a cypryjskie słońce nie jest Ci straszne, wyślij nam swoje CV!

 

InformaGiovani, Palermo, Włochy [03.07-04.08.2022, 2 wolontariuszy, 15.07-16.08.2022]

Wolontariusze będą wspierać prace prowadzone przez Associazione InformatoGiovani i działania organizowane wspólnie z lokalnymi partnerami w Isola delle Femmine (Włochy).
Praca będzie przebiegała na małej, niezamieszkałej wyspie na środku morza, dlatego jest ona obowiązkowo musicie umieć pływać. Wolontariusze będą wspierać personel rezerwatu przyrody w odbudowie flory z sadzenia nowych roślin, utrzymanie chronionego obszaru (przebudowa kamiennych ścieżek), czyszczenie obszaru chronionego (obszar podlega przepisom różne strumienie morskie, które wprowadzają odpady z morza). Prace będą prowadzone głównie rano, a po południu wolontariusze będą współpracować w celu stworzenia imprezy/kampanii mającej na celu podniesienie świadomości na temat morza, odpadów i kwestii związanych z ochroną środowiska, zmniejszenie ilości tworzyw sztucznych oraz wpływ nieprawidłowego gospodarowania odpadami na środowisko.
Jeśli potrafisz pływać, spanie w namiotach nie jest Ci straszne, a włoska pizza to Twoje ulubione danie, wyślij nam swoje CV!

 

Więcej informacji w załącznikach! 

Jeśli jesteś chętny prosimy o kontakt z Wiktorią Walenciak - Koordynatorką Projektów Międzynarodowych (wiktoria@fundacja-cat.pl), tel. +48 783 889 484.Załączniki: