Obraz

O projekcie

Projekt "Take Off" to cenna inicjatywa mająca na celu zapewnienie krótkoterminowych doświadczeń emigracyjnych młodym ludziom, którzy być może nie mieli okazji podróżować lub mieszkać za granicą.

Głównym celem systemu "Take Off" jest oferowanie krótkoterminowych międzynarodowych doświadczeń młodym osobom, które mogą rozważać ekspatriację. Pozwala im to zbadać i ocenić możliwości życia i pracy za granicą w ograniczonych ramach czasowych (1 lub 2 miesiące).

Warsztaty przygotowawcze: Przeprowadzenie warsztatów przygotowujących uczestników do wyjazdu. Warsztaty te mogą obejmować takie tematy, jak komunikacja międzykulturowa, podstawy języka i praktyczne wskazówki dotyczące podróży.

Mentoring: Do każdego z wolonatrouszy zostanie przydzielony mentor, który ma wcześniejsze doświadczenie, aby prowadzili i wspierali uczestników podczas ich podróży. Mentorzy mogą zaoferować spostrzeżenia, porady i system wsparcia.

Zwiększona pewność siebie: Pomyślne ukończenie krótkoterminowego wyjazdu za granicę może zwiększyć pewność siebie i odporność uczestników, przygotowując ich na dłuższe pobyty zagraniczne w przyszłości.

Rozwój osobisty: Życie w nowej kulturze i środowisku może prowadzić do rozwoju osobistego, zwiększonej samoświadomości i szerszej perspektywy.

Więcej infromacji na: https://www.pistes-solidaires.fr/nos-dispositifs/ 

Wolonatriusze, których gościliśmy w Fundacji CAT


Kwiecień 2024

Obrazek

Océane Merle

Obrazek

Marie Marty

Obrazek

Matéo Mayayo


Październik 2023

Obrazek

Enzo Miremont 

Obrazek

Antoine Pellerin