W projekcie udział weźmie młodzież z mniejszymi szansami (53 osoby) niezdefiniowana (dostosowany będzie do bieżących potrzeb kandydatów).
 
Projekt jest z zaplanowany na dwa lata.
 
Przewidziano 6 różnych działań, podczas których 53 osoby odbędą wolontariat krótkoterminowy (głównie w
Lesznie). Niezidentyfikowane wakaty mają na celu zawiązanie nowych partnerstw i dodanie nowej energii i jakości do realizacji projektu.
 
Projekt ten chce wskazać wolontariat jako doskonałe narzędzie do pracy z młodzieżą z mniejszymi szansami. Zwiększa możliwości uczenia się, poczucie własnej wartości, podnosi kompetencje kluczowe.
 
Projekt został pomyślany w taki sposób, by obok trenowania kompetencji kluczowych młodzieży z mniejszymi szansami za pomocą metod edukacji pozaformalnej mógł umożliwić wnioskodawcy zacieśnienie partnerstw. Jednocześnie chce przygotować wspólnie model współpracy, dostosowując się do nowych wytycznych, ze szczególnym uwzględnieniem Europejskiego Korpusu Solidarności i jego narzędzia PASS.
 
Dodatkowo, w projekcie zaplanowano działania uzupełniające, mające na celu zabezpieczenie jakości w projekcie. Wnioskodawca przeprowadzi działania szkoleniowe dla mentorów. Mają one za zadanie podnosić jakość mobilności w taki sposób, że ich uczestnicy zostaną wyposażeni w nową wiedzę, podniosą swój poziom profesjonalizmu oraz wymienią dobre praktyki, inicjatywy i informacje.
 
Jednocześnie, projekt wspiera wartości europejskie, transfer umiejętności oraz postulat uczenia się przez całe życie.